czwartek, 11 października 2012

Nero Burning ROM

Nero Burning ROM to jeden z najbardziej popularnych produktów firmy Nero AG. Program ten służy głównie do nagrywania płyt CD/DVD. Stał on się na tyle popularny, że bardzo często był to program dodawany bezpośrednio przy kupnie nagrywarki. Jest to program, który idealnie współpracuje z każdego rodzaju nagrywarką. Do pewnego czasu był on dodawany do każdej nagrywarki, natomiast obecnie został on zastąpiony przez bardziej uproszczoną wersję Nero: Nero Express, o której napiszemy w kolejnych artykułach.

Pomimo tego, że Nero jest tak popularny, a do tego tani i dostępny praktycznie wszędzie i dla każdego, to jest to jeden z najbardziej zaawansowanych programów, które pojawiły się dotychczas na rynku. Wysoka jakość tego produktu to wynik idealnie połączonych opcji ułatwiających użytkowanie, ponadto możliwość nagrywania danych na różnego rodzaju nośniki, czyli może być to płyta CD lub też DVD, a także nagrywanie różnego rodzaju danych, jak na przykład pliki filmowe, czy muzyczne, a także różne dokumenty. Do tego jeszcze program ten pozwala na zapis wieloseryjny, czyli taki, który pozwala nagranie danych jednorazowo, a później jeszcze na dogranie danych, jeżeli oczywiście zostało jeszcze miejsce na nośniku. Także pozwala on na całkowite usunięcie danych z nośnika oraz nagranie ich na nowo.


Program ten jest częścią pakietu zawierającego liczne programy firmy Nero. Ciekawostką jest także to, że nazwa programu pochodzi od Nerona, czyli rzymianina, który usiłował podpalić swój kraj, co znowu tutaj odnosi się do symbolicznego wypalania płyt CD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz